expekt

Pellegrini krytykuje Real: Benitez zasługuje na szacunek

Ostatnia aktualizacja: 05/01/16 17:01, Komentarzy: 3

0
3
Fot. Maxisport/Shutterstock

Manuel Pellegrini, menedżer Manchesteru City, skrytykował decyzję o zwolnieniu Rafy Beniteza z Realu Madryt. 

Zapytany o dymisję hiszpańskiego szkoleniowca, odpowiedział - Ja przynajmniej dokończyłem sezon w roli trenera Realu, ale wiedziałem od samego początku, że nie będę tam pracował w kolejnym. Były między mną a prezydentem Królewskich pewne różnice. To nie jest dziwne, gdy widzisz, co wydarzyło się w Realu w ciągi ostatnich pięciu-sześciu lat.

- Przykro mi z powodu Rafy Beniteza, ponieważ jest trenerem, który zasługuje na szacunek. Ale w ogóle nie dziwię się temu, co się dzieje w klubie z Madrytu - zapewnił Chilijczyk cytowany przez angielski dziennik "Daily Mail".

- Zawsze trudno trenuje się duże drużyny. Real Madryt jest bardzo trudnym zespołem do prowadzenia, ale jeszcze trudniejszy jest sposób, w jaki zarządzają klubem niż pozycja szkoleniowca. Tu, w Manchesterze City, wszystko jest inne. Tutaj inaczej myśli się o roli i autorytecie menedżera - ocenił. 

- To dlatego jeden klub zmienia trenerów co sezon, a inny nie. W Manchesterze City polityka właścicieli nie polega na natychmiastowym zwalnianiu menedżerów, kiedy nie ma tytułów. Powtórzę, każdy klub realizuje inny projekt piłkarski - stwierdził Manuel Pellegrini.
Źródło: Daily Mail
dafabet
Dodaj komentarz
Junior
ramzes199
Zarejestrowany od: 334 dni
Ilość komentarzy: 71
Oceny: +508
Kibicuje:
Liverpool FC Bayern Monachium AC Milan Widzew Łódź Ruch Chorzów Polska Real Madryt
05.01.2016 / 23:36:13
Niby ma racje ale to jest Real muszą mieć wyniki i nic się nie zrobi :)
Junior starszy
kamillo5
Zarejestrowany od: 956 dni
Ilość komentarzy: 174
Oceny: +2539
Kibicuje:
Real Madryt
05.01.2016 / 21:09:42
Wszystko ładnie pięknie. Ale sam się boi o swój tyłek, bo przez tyle czasu nic wielkiego nie osiągnął. Jaki brak szacunku. Brakiem szacunku, jest patrzenie jak Real Madryt nie wygrywa z czołowymi zespołami ligi, a średniaki sprawiają Realowi wielkie trudności. W takim klubie trzeba wygrywać, a nie czekać co się stanie dalej. Chyba większość przyzna że gra Realu, wyglądała bardzo blado...
Mistrz
Halamadrid319
Zarejestrowany od: 690 dni
Ilość komentarzy: 8334
Oceny: +40689
Kibicuje:
Arsenal Londyn Leicester City FC PSG Juventus Turyn PSV Eindhoven Feyenoord Lech Poznań Polska Portugalia Real Madryt
05.01.2016 / 18:43:02
No wreszcie jakieś mądre słowa!

Tabela