betclic

Pellegrini: Musimy utrzymać ten poziom

Ostatnia aktualizacja: 31/08/15 14:32, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Alfonso Jimenez, wikicommons

Manuel Pellegrini jest bardzo zadowolony ze stylu, w jakim jego drużyna rozpoczęła nowy sezon Premier League. "The Citizens" wygrali wszystkie dotychczasowe mecze.

- Latem przeprowadziłem ważne rozmowy z wieloma zawodnikami i myślę, że oni pierwsi patrzą krytycznie na swoje występy. Uważam, że w poprzednim sezonie żaden z nich nie był w swojej optymalnej dyspozycji. Cały zespół grał słabiej, nie tylko powszechnie krytykowani zawodnicy, jak Vincent Kompany, Fernandinho, czy Yaya Toure - powiedział Chilijczyk, cytowany przez "ESPN".

- Niezwykle istotne było, aby nowy sezon rozpocząć zupełnie inaczej. Chcieliśmy pokazać odmienną postawę, zwłaszcza w spotkaniach z beniaminkami. W poprzednich rozgrywkach straciliśmy zbyt dużo punktów z zespołami, które później spadły do Championship - dodał.

- Futbol zmienia się tak szybko, że nie wiadomo co wydarzy się w przyszłym miesiącu. Teraz mamy przerwę na występy reprezentacji. Z jednej strony to dobrze, ponieważ można się na chwilę zatrzymać, a my mamy wielu zawodników z urazami. Z drugiej strony gramy teraz bardzo dobrze i chcielibyśmy to kontynuować. Jesteśmy jednak na właściwej drodze i musimy podchodzić do wszystkiego stopniowo, mecz po meczu - zaznaczył.

Chilijczyk podkreślił również, że niezwykle ważna jest dla niego Liga Mistrzów i liczy na to, że jego zespół osiągnie w niej sukces.

- Zaczynamy występy w Lidze Mistrzów. Za nami jedyny miesiąc, w którym graliśmy po jednym spotkaniu tygodniowo. Teraz czeka nas po osiem meczów w każdym miesiącu i ważne, abyśmy dobrze je rozpoczęli. Mój zespół jest silny psychicznie, a nie jest łatwo radzić sobie z tak wielką presją. W poprzednim sezonie nie wszystko ułożyło się dobrze, ale teraz musimy kontynuować naszą dobrą grę - zakończył.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!