betclic

Peter Kildemand: Chcę zdobyć medal w Grand Prix

Ostatnia aktualizacja: 08/03/16 07:52, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Stefan Holm / Shutterstock.com

Peter Kildemand w 2016 roku stawia sobie bardzo ambitne cele w zmaganiach o indywidualne mistrzostwo świata.

Zastępujący od czerwca w ubiegłym sezonie kontuzjowanego Jarosława Hampela popularny "Pająk" aż ośmiokrotnie awansował do półfinałów zawodów, a także zajął trzecie miejsce w Cardiff i wygrał przed własną publicznością turniej w Horsens.

- Chcę naprawdę coś osiągnąć w Grand Prix. Nie jestem w tym miejscu tylko po to, żeby pozostać w najlepszej ósemce z myślą "będę ścigał się w cyklu też za rok". Ja chcę zdobyć medal - deklaruje Kildemand w rozmowie z oficjalnym serwisem Speedway Grand Prix.

- Wiem, że to ambitny cel, ale takie muszę sobie stawiać, jeśli robię to, co kocham. Mam świadomość, że będzie naprawdę ciężko. Żeby być uczciwym, jeśli uda mi się zakończyć w najlepszej piątce, będę bardzo szczęśliwy. Dam z siebie wszystko, aby zdobyć medal - podkreślił Duńczyk broniący od nowego sezonu barw Fogo Unii Leszno i szwedzkiej Piraterny Motala.

- Sam sobie stawiam wyzwania i staram się je zrealizować. Presja, jaką nakładam na siebie jest znacznie większa, od tej, którą ktokolwiek inny może mi narzucić - dodał Peter Kildemand.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!