Petit ostro krytykuje Krychowiaka: Oglądanie jego gry bolało. Wystawienie go w meczu z Arsenalem było śmieszne

MediaPictures.pl/Shutterstock
Grzegorz Krychowiak nie będzie dobrze wspominał meczu z Arsenalem w Lidze Mistrzów, ponieważ pod koniec pierwszej połowy sprokurował rzut karny. Emmanuel Petit stwierdził, że wystawienie Polaka w tym spotkaniu było nieporozumieniem.

PSG zremisowało z "Kanonierami" na The Emirates 2:2. Od pierwszej minuty grał Grzegorz Krychowiak, który pod koniec pierwszej połowy w głupi sposób stracił piłkę przed własną bramką, a następnie delikatnie faulował w polu karnym Alexisa Sancheza. Defensywny pomocnik boisko opuścił w 67 minucie. W bardzo ostry sposób o występie naszego zawodnika wypowiedział się były gracz Arsenalu oraz mistrz świata z 1998 roku, Emmanuel Petit.

Oglądanie gry Krychowiaka bolało. Wystawienie go w tym meczu było śmieszne. Wcześniej ile grał? Może cztery mecze? Nie jest w najlepszej dyspozycji, a to było najważniejsze spotkanie całej fazy grupowej dla PSG. Widać było, że brakuje mu pewności siebie, miał dużo strat, piłka paliła mu stopy. Często był odizolowany od kolegów. Normalnie powinien być w środku wydarzeń, jego pozycja to centrum gry - ocenił Francuz cytowany przez "Przegląd Sportowy".

Na Grzegorza Krychowiaka spadła spora krytyka za występ w spotkaniu z Arsenalem, choć w jego obronie stanął trener paryżan, Unai Emery. Hiszpan stwierdził, że reprezentant Polski potrzebuje po prostu czasu, by przyzwyczaić się do stylu gry mistrza Francji i że jest bardzo ważnym piłkarzem w jego zespole.