Petković: Szkoda mi Xhaki, karne były loterią

Ostatnia aktualizacja: 26/06/16 12:31, Komentarzy: 6

0
6

Reprezentacja Szwajcarii przegrała z Polską po serii rzutów karnych i odpadła z Euro 2016. Trener "Helwetów" Vladimir Petković powiedział po spotkaniu, że jego drużyna dominowała na boisku – poinformowano na stronie internetowej "UEFA".

– Jest mi bardzo szkoda Granita Xhaki. Przegraliśmy i jest nam smutno. Piłkarze dali z siebie wszystko i pokazali co potrafią na boisku. Niestety popełniliśmy błędy i musieliśmy za nie zapłacić. Karne były loterią. Rozpoczęliśmy ten mecz zbyt nerwowo, ale później dominowaliśmy. W drugiej połowie zasłużyliśmy na zdobycie drugie gola – powiedział Petković.

Po pierwszej połowie Polska prowadziła 1:0. Gola w 39. minucie spotkania strzelił Jakub Błaszczykowski. Do wyrównania doprowadził w 82. minucie Shaqiri. W serii rzutów karnych jako jedyny pomylił się Xhaka, który nie trafił w bramkę.

Szwajcaria podczas Euro 2016 rozegrała cztery mecze. Przegrała z Polską, zremisowała z Francją oraz Rumunią i pokonała Albanię.