Pewna wygrana Barcelony z Athletikiem Bilbao

Francesc Juan/Shutterstock
FC Barcelona wygrała przed własną publicznością z Athletic Bilbao 3:0 (2:0) w sobotnim meczu. 21. kolejki La Liga.

Kibice zgromadzeni na Camp Nou na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 18. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Paco Alcacer, któremu asystował Neymar.

Drugiego gola dla "Blaugrany" zdobył Lionel Messi. Argentyńczyk podwyższył prowadzenie swojego zespołu jeszcze przed przerwą.

Wynik rywalizacji ustalił Aleix Vidal. 27-latek wbiegł w pole karne i pokonał bramkarza gości uderzeniem lewą nogą.

FC Barcelona zajmuje aktualnie drugie miejsce w tabeli La Liga. Podopieczni Luisa Enrique mają na swoim koncie 45 punktów, z kolei Athletic Bilbao zdobył do tej pory 32 "oczka" i znajduje się na ósmej pozycji.