Pewna wygrana Polski z Australią na koniec eliminacji

MediaPictures.pl/Shutterstock
Reprezentacja Polski pokonała Australię w trzech setach - 25:21, 25:15 i 27:25 - w ostatnim meczu eliminacji do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Biało-czerwoni już wcześniej wywalczyli awans.

Początek pierwszej odsłony należał do rywali, ale począwszy od pierwszej przerwy technicznej - 8:7 dla Australii - coraz większą przewagę zyskiwali podopieczni Stephane'a Antigi - 14:12, 19:16. Pierwszy set zakończył się pewną wygraną Polaków 25:21.

Druga partia była jeszcze bardziej jednostronnym widowiskiem. Nasi siatkarze od pierwszej do ostatniej akcji dyktowali warunki gry na parkiecie, zwyciężając wysoko 25:15.

Trzecia odsłona natomiast była najbardziej zaciętą. Polska prowadziła już 15:11, by za moment roztrwonić przewagę i przegrywać 16:17. Do końca seta trwała zażarta walka o każdy punkt - 20:20, 24:24 - ale ostatnie słowo należało do biało-czerwonych, którzy pokonali Australijczyków 27:25 i 3:0 w całym spotkaniu.