Pewna wygrana PSG, gole Ibrahimovicia i Cavaniego

Vlad1988/Shutterstock
W meczu 11. kolejki Ligue 1 Paris Saint-Germain wygrał przed własną publicznością z AS Saint-Etienne 4:1. Dla gospodarzy tego pojedynku było to dziewiąte zwycięstwo w obecnych rozgrywkach.

Kibice zgromadzeni na Parc des Princes na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 23 minuty gry. Na listę strzelców wpisał się wówczas Layvin Kurzawa, któremu asystował Marco Verratti.

Niespełna 180 sekund po przerwie prowadzenie gospodarzy podwyższył Edinson Cavani. Urugwajczyk wykorzystał podanie Zlatana Ibrahimovicia i znajbliższej odległości pokonał Stephane'a Ruffiera. 28-latek odwdzięczył się swojemu klubowemu koledze w 67. minucie i dograł do Szweda, który spokojnie wpakował piłkę do siatki. Było to siódme trafienie w obecnych rozgrywkach dla 34-letniego napastnika.

Goście zmniejszyli stratę za sprawą samobójczego trafienia Verrattiego, który skierował piłkę do własnej bramki w 74. minucie. Wynik rywalizacji ustalił Lucas, który wpisał się na listę strzelców w końcówce spotkania.

Dzięki wygranej, drużyna ze stolicy Francji umocniła się na prowadzeniu w Ligue 1. Paryżanie mają na swoim koncie 29 punktów, z kolei zawodnicy z Saint-Etienne wywalczyli do tej pory 19 "oczek" i aktualnie znajdują się na piątej pozycji w ligowej tabeli.