Pewna wygrana Skry Bełchatów w Lidze Mistrzów

Pewna wygrana Skry Bełchatów  w Lidze Mistrzów
Łukasz Wójcik, wikipedia
Siatkarze PGE Skry Bełchatów pokonali w trzech setach Knack Roeselare w trzeciej kolejce Ligi Mistrzów.

Choć polski zespół wygrał bez większych problemów z rywalami z Belgii, to jego gra nie zachwyciła. Momenty lepsze przeplatał zdecydowanie słabszymi. Tak też zaczął się pierwszy set - od czteropunktowego prowadzenia, a potem roztrwonienia przewagi i remisu. Na szczęście końcówka seta należała do ekipy z Bełchatowa, który wyszła na prowadzenie 20:19 i nie oddała go już do końca.

W drugiej odsłonie mieliśmy powtórkę z rozrywki. Prowadzenie Skry, które tym razem w połowie seta oddała przeciwnikom. Druga partia była najbardziej zacięta i emocjonująca, a zakończyła się wynikiem 27:25 dla Polaków. Trzeci set był najlepszy w wykonaniu zespołu z Bełchatowa. Szybkie prowadzenie 5:1, które z czasem się powiększało i ostatecznie wygrana 25:18.

Polska drużyna dzięki zwycięstwu zajmuje drugie miejsce w grupie i jest bliska awansu do dalszej fazy.

PGE Skra Bełchatów - Knack Roeselare 3:0 (25:23, 27:25, 25:18)

PGE Skra Bełchatów: Uriarte, Kłos, Winiarski, Wlazły, Marcyniak, Conte, Milczarek (libero) oraz Marechal, Piechocki (libero).
Źródło: sportowefakty.wp.pl