Pewne zwycięstwo Barcelony, hat-trick Turana

Francesc Juan/Shutterstock
FC Barcelona wygrała, bez większych problemów, przed własną publicznością w spotkaniu szóstej kolejki grupy C piłkarskiej Ligi Mistrzów ze szkockim Celtikiem 4:0 (1:0). Dla Dumy Katalonii jest to piąte zwycięstwo na tym etapie rozgrywek.

Na listę strzelców po stronie gospodarzy wtorkowego starcia wpisywali się odpowiednio Lionel Messi oraz Arda Turan, który ustrzelił hattricka. Turek definitywnie rezultat rywalizacji na Camp Nou ustalił w 67. minucie.

Po 6. seriach gier FC Barcelona plasuje się w tabeli, z piętnastoma "oczkami" na swoim koncie, na pierwszym miejscu. Natomiast podopieczni Brendana Rodgersa z dorobkiem zaledwie dwóch punktów zajęli ostatnią lokatę.

Drugą pozycję w ostatecznym rozrachunku osiągnął angielski Manchester City, który w drugim wtorkowym meczu grupy C zremisował z niemiecką Borussią Moenchengladbach 1:1. Warto zaznaczyć, że obie bramki padły już w pierwszych dziesięciu minutach.