Pewne zwycięstwo Barcelony z Eibar

imagestockdesign/Shutterstock
FC Barcelona wygrała na wyjeździe z SD Eibar 4:0 (1:0) w niedzielnym meczu 19. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Kibice zgromadzeni na Estadio Municipal de Ipurua na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 31. minuty gry. Na listę strzelców wpisał się wówczas Denis Suarez.

"Blaugrana" podwyższyła swoje prowadzenie chwilę po zmianie stron. Tym razem, do siatki miejscowych trafił Lionel Messi. Asystę przy tej bramce zanotował Luis Suarez, który w 68. minucie także trafił do siatki. Urugwajczyk odebrał piłkę jednemu ze swoich rywali i pokonał bramkarza gospodarzy w sytuacji sam na sam.

Czwartego gola dla Katalończyków zdobył Neymar, który w doliczonym czasie gry ustaliłwynik rywalizacji.

FC Barcelona zajmuje aktualnie trzecie miejsce w tabeli Primera Division. Podopieczni Luisa Enrique mają na swoim koncie 41 punktów, z kolei SD Eibar zdobyło do tej pory 26 "oczek" i znajduje się na dziewiątej pozycji.