Pewne zwycięstwo Bayernu, gol Lewego [video]

Ivica Drusany/Shutterstock
Bayern Monachium pokonał na własnym stadionie w meczu 16. kolejki Bundesligi FC Ingolstadt 04 2:0 (0:0). Dla ekipy z Bawarii jest to czternaste zwycięstwo w obecnie trwającym sezonie.

Wynik rywalizacji na Allianz Arena otworzył Robert Lewandowski, który strzałem z dość ostrego kąta pokonał niepewnie interweniującego Ramazana Ozcana. Napastnik reprezentacji Polski na listę strzelców wpisał się w 65. minucie spotkania.

Natomiast rezultat starcia ustalił dziesięć minut później płaskim uderzeniem z około piętnastu metrów Philipp Lahm. Dla 32-latka, który ma na swoim koncie ponad sto występów w seniorskiej reprezentacji, jest to pierwsze trafienie w bieżących rozgrywkach niemieckiej ekstraklasy.

Dzięki wygranej Bawarczycy umocnili się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli. Natomiast niepodważalny beniaminek Bundesligi po szesnastu rozegranych meczach plasuje się z dorobkiem dwudziestu punktów na jedenastej lokacie.