Pewne zwycięstwo Borussii Dortmund z HSV

Trybex/Shutterstock
Borussia Dortmund pokonała przed własną publicznością Hamburger SV 3:0 (2:0) w pierwszym niedzielnym spotkaniu 30. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Na Signal Iduna Park prowadzenie gospodarzom zapewnił siedem minut przed przerwą płaskim strzałem z pola karnego Amerykanin Christian Pulisic, a sześć minut później podwyższył efektownym uderzeniem z dystansu Kolumbijczyk Adrian Ramos.

Po zmianie stron czerwoną kartką za faul taktyczny ukarany został Rene Adler i podopieczni Thomasa Tuchela, grając w przewadze, zdołali zdobyć jeszcze jedną bramkę. Cztery minuty przed końcem po raz drugi tego dnia na listę strzelców wpisał się Ramos, dobijając piłkę z kilku metrów.

Dzięki tej wygranej ekipa z Zagłębia Ruhry umocniła się na pozycji wicelidera tabeli i zachowała szansę na mistrzowski tytuł. Zespół z portowego miasta natomiast doznał czternastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostał na jedenastym miejscu w klasyfikacji.