Pewne zwycięstwo Borussii M'Gladbach

Borussia Moenchengladbach wygrała przed własną publicznością z Eintrachtem Frankfurt 3:0 (1:0) w sobotnim spotkaniu 26. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Kibice zgromadzeni na Borussia-Park na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 36. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Lars Stindl, który wykorzystał niepewne wybicie Lukasa Hradecky'ego i wbił piłkę do siatki z około dziesięciu metrów.

Gospodarze podwyższyli chwilę po zmianie stron. Błąd ponownie popełnił Hradecky. Bramkarz gości podał prosto pod nogi Raffaela, a ten nie miał najmniejszego problemu z trafieniem do pustej bramki. Trzeciego gola dla "Źrebaków" zdobył Mahmoud Dahoud. 20-letni pomocnik otrzymał podanie od Thorgana Hazarda, a następnie ograł jednego z obrońców i ustalił wynik rywalizacji sprytnym strzałem w krótki róg.

Dzięki wygranej, Borussia Moenchengladbach awansowała na czwarte miejsce w tabeli Bundesligi. Podopieczni Andre Schuberta mają na swoim koncie 42 punkty, z kolei Eintracht Frankfurt zdobył do tej pory 24 "oczka" i znajduje się na szesnastej pozycji.

Przemysław Tytoń rozegrał pełne 90 minut w bramce VfB Stuttgart. Drużyna Polaka zremisowała na wyjeździe z FC Ingolstadt 3:3. Paweł Olkowski pojawił się na placu gry w końcówce spotkania, a jego 1. FC Koeln wygrało 2:0 z Hannoverem 96, w barwach którego zabrakło Artura Sobiecha.