Pewne zwycięstwo Fiorentiny z Udinese

Paolo Bona/Shutterstock
ACF Fiorentina pewnie wygrała u siebie z Udinese Calcio 3:0 w sobotnim meczu 24. kolejki włoskiej Serie A. W kadrze zespołu gości na to spotkanie, z powodu kontuzji, zabrakło Bartłomieja Drągowskiego.

Podopieczni Paulo Sousy objęli prowadzenie w końcówce pierwszej połowy za sprawą Borjy Valero. Po przerwie drugiego gola strzelił Khouma Babacar. W końcówce wynik ustalił Federico Bernardeschi, który wykorzystał rzut karny.

"Viola" po tej wygranej zajmuje ósme miejsce w ligowej tabeli z 40 punktami na koncie. W następnej kolejce zmierzy się na wyjeździe z AC Milanem.

Natomiast podopieczni Luigiego Delneriego plasują się na 12. pozycji ze zdobytymi 29 "oczkami". Ich kolejnym rywalem będzie US Sassuolo.