Pewne zwycięstwo RB Lipsk z Eintrachtem Frankfurt

dierotenbullen.com
RB Lipsk rozbił u siebie Eintracht Frankfurt 3:0 w ostatnim sobotnim spotkaniu 17. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Na Red Bull Arena już po trzech minutach gry czerwoną kartkę zobaczył Lukas Hradecky. Bramkarz gości opuścił przedwcześnie murawę po niefortunnej interwencji rękami poza polem karnym.

Gospodarze szybko wykorzystali grę w przewadze. Zaledwie trzy minuty później prowadzenie strzałem z bliska uzyskał Marvin Compper, a tuż przed przerwą podwyższył uderzeniem głową Timo Werner.

Po zmianie stron efektowny sukces przypieczętował jeszcze Marcel Halstenberg, który skierował piłkę do siatki z delikatną pomocą desperacko interweniującego Hiszpana Jesusa Vallejo.

Dzięki dwunastej wygranej w sezonie zespół z Dolnej Saksonii umocnił się na pozycję wicelidera klasyfikacji. "Orły" z Hesji doznały natomiast czwartej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostały na piątej lokacie w tabeli.