Pewne zwycięstwo Realu na inaugurację La Liga

Marcos Mesa Sam Wordley/Shutterstock
Real Sociedad San Sebastian przegrał u siebie z Realem Madryt 0:3 (0:2) w drugim niedzielnym spotkaniu inauguracyjnej kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Estadio Anoeta goście objęli prowadzenie już po dwóch minutach gry, kiedy to Dani Carvajal znakomicie dośrodkował w pole karne i Walijczyk Gareth Bale głową zaskoczył bramkarza zespołu z Kraju Basków.

Pięć minut przed przerwą podwyższył Marco Asensio, który w sytuacji sam na sam z golkiperem rywali popisał się skutecznym i efektownym lobem.

Sukces przypieczętował jeszcze w doliczonym czasie gry ponownie Bale, który po zagraniu Kolumbijczyka Jamesa Rodrigueza minął bramkarza i skierował piłkę do pustej siatki.

"Królewscy" w następnej kolejce zagrają u siebie z Celtą Vigo, natomiast Real Sociedad zmierzy się w Pampelunie z miejscową Osasuną.