Pewne zwycięstwo Romy, Szczęsny obronił rzut karny [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 21/09/16 22:46, Komentarzy: 10

1
10

AS Roma rozbiła u siebie FC Crotone 4:0 w środowym spotkaniu 5. kolejki włoskiej Serie A.

Na Stadio Olimpico pełne zawody między słupkami gospodarzy zaliczył Wojciech Szczęsny. Bramkarz reprezentacji Polski kwadrans po przerwie obronił rzut karny, który wykonywał Raffaele Palladino.

Gole dla trzykrotnych mistrzów Włoch strzelali kolejno Stephan El Shaarawy, Egipcjanin Mohamed Salah oraz po zmianie stron dwukrotnie Bośniak Edin Dżeko.

Dzięki trzeciej wygranej w sezonie "Giallorossi" awansowali na trzecią pozycję w tabeli. Drugie jest SSC Napoli, które z Arkadiuszem Milikiem w podstawowym składzie zremisowało bezbramkowo na wyjeździe z Genoa CFC. Siedemnaście minut przed końcem na murawie w drużynie z Kampanii pojawił się również Piotr Zieliński.

Po pięciu kolejkach strefę spadkową otwiera Empoli FC. Zespół z Toskanii w środowy wieczór przegrał przed własną publicznością z Interem Mediolan 0:2. Łukasz Skorupski jeszcze w pierwszej połowie dwukrotnie wyciągał piłkę z siatki po strzałach Argentyńczyka Mauro Icardiego.