betclic

PGE Ekstraliga: "Byki" wygrały finał w Częstochowie

Ostatnia aktualizacja: 20/09/15 21:47, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Crash override83, wikipedia

Betard Sparta Wrocław przegrał w Częstochowie z Fogo Unią Leszno 41:49 w pierwszym spotkaniu finałowym rozgrywek PGE Ekstraligi. Rewanż odbędzie się za tydzień na obiekcie im. Alfreda Smoczyka. 

Kluczowe wyścigi:

Bieg 1: Nicki Pedersen na starcie był zdecydowanie lepszy od Taia Woffindena i mimo ataków Brytyjczyka na dystansie obronił trzy punkty. Za ich plecami Tobiasz Musielak łatwo poradził sobie z Vaclavem Milikiem i dzięki temu "Byki" objęły nieznaczne prowadzenie. 

Bieg 3: Emil Sajfutdinow i Przemysław Pawlicki po starcie zamknęli Tomasza Jędrzejaka i nie pozwolili się rozdzielić, chociaż popularny "Ogór" próbował gonić starszego z braci. Za całą trójką Michael Jepsen Jensen w trakcie wyścigu został wykluczony za przejechanie dwoma kołami wewnętrznego krawężnika. Pierwsze podwójne zwycięstwo gości i 7:11.

Bieg 5: Druga podwójna porażka źle współpracującej ze sobą na dystansie pary Jepsen Jensen - Jędrzejak. Musielak i Pedersen niezagrożeni dowieźli drugie podwójne zwycięstwo dla ekipy z Leszna i w tym momencie wrocławianie przegrywali już 11:19!

Bieg 9: Sajfutdinow i Pawlicki popisali się szybszym wyjściem spod taśmy od Woffindena, ale lider klasyfikacji generalnej Grand Prix na dystansie piękną akcją wyprzedził starszego z braci. Bez punktu po raz kolejny przyjechał jednak na linię mety na końcu stawki, co oznaczało, że strata podopiecznych Piotra Barona wzrosła do stanu 22:32!

Bieg 12: Pedersen wykluczony po upadku na pierwszym łuku. W powtórce prowadzenie po starcie objął Piotr Pawlicki, jednak znakomicie dysponowany Maciej Janowski szybko wyprzedził na dystansie młodszego z braci i dowiózł swoje czwarte indywidualne zwycięstwo. 33:39 na trzy wyścigi przed końcem!

Bieg 14: Wprowadzony jako rezerwa zwykła za Milika junior Maksym Drabik nie był w stanie zagrozić prowadzącemu po świetnym starcie Pedersenowi. W walce o jeden punkt Musielak okazał się lepszy od Jędrzejaka. Kolejny zwycięski wyścig gości i 38:46 przed ostatnią gonitwą. 

Bieg 15: Grzegorz Zengota i Piotr Pawlicki przez chwilę byli na podwójnym prowadzeniu, jednak na dystansie zdołał ich wyprzedzić po zewnętrznej Woffinden. Niespodziewanie po raz pierwszy w tych zawodach zamknął stawkę Janowski. 3:3 na koniec i w efekcie 41:49 dla "Byków" w pierwszym spotkaniu o złoto!

Zawodnik meczu: Tobiasz Musielak. Nie zdobył tyle punktów co Zengota, Pedersen czy Sajfutdinow, ale jego siedem "oczek" było kluczowe dla losów pierwszego finału. Młody kapitan "Byków" na pewno nie zawiódł oczekiwań menedżera Adama Skórnickiego, który miał jeszcze do dyspozycji kapitalnie dysponowanego w rewanżowym spotkaniu finałowym w Szwecji Tomasa Hjelma Jonassona.

* * * * *

Betard Sparta Wrocław - Fogo Unia Leszno 41:49

Sparta: Maciej Janowski 13 (3,3,1,3,3,0), Tai Woffinden 12 (2,t,2,2,3,3), Maksym Drabik 10 (3,t,1,2,2,2), Tomasz Jędrzejak 3 (1,0,1,1,0), Damian Dróżdż 2 (1,1), Michael Jepsen Jensen 1 (w,1,0), Vaclav Milik 0 (0,w,0)

Unia: Nicki Pedersen 11 (3,2,3,w,3), Grzegorz Zengota 11 (2,3,3,1,2), Emil Sajfutdinow 10 (3,2,3,2), Tobiasz Musielak 7 (1,3,0,2,1), Piotr Pawlicki 6 (2,1,2,1), Przemysław Pawlicki 3 (2,0,1,0), Bartosz Smektała 1 (0,1,0)
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!