betclic

PGE Ekstraliga: Drugie zwycięstwo ROW Rybnik

Ostatnia aktualizacja: 23/06/16 22:33, Komentarzy: 0

1
0
Fot. Stanisław J. Radziński, wikipedia

KS ROW Rybnik pokonał przed własną publicznością Unię Tarnów 48:42 w zaległym spotkaniu szóstej rundy rozgrywek PGE Ekstraligi. 

Dzięki drugiej wygranej w sezonie podopieczni Piotra Żyto opuścili ostatnie miejsce w tabeli i przesunęli się na siódmą pozycję. "Jaskółki" natomiast doznały piątej porażki w bieżących rozgrywkach i zamykają teraz klasyfikację. 

* * * * * *

Kluczowe wyścigi: 

Bieg 2: Arkadiusz Madej wjechał w taśmę i został wykluczony. Osamotniony w powtórce Patryk Rolnicki był zdecydowanie wolniejszy od Roberta Chmiela i Kacpra Woryny. Pierwsze podwójne zwycięstwo gospodarzy i 8:4. 

Bieg 5: Tym razem kontakt z taśmą zaliczył Leon Madsen. Osamotnionego w powtórce Piotra Świderskiego pokonali Damian Baliński i Max Fricke. Druga podwójna wygrane miejscowych i przewaga "Rekinów" wzrosła do stanu 20:10. 

Bieg 6: Kenneth Bjerre był w stanie tylko rozdzielić duet Grigorija Łaguty z Woryną. Junior dwunastokrotnych mistrzów Polski skutecznie obronił się przed atakami Mikkela Michelsena. Trzecie z rzędu biegowe zwycięstwo gospodarzy i 24:12. 

Bieg 8: Pierwsza udane rezerwa taktyczna gości. Wprowadzony za Świderskiego Bjerre i Madsen po starcie prowadzili nawet podwójnie, ale parę przyjezdnych przedzielił na dystansie Łaguta. Tym razem bez punktów dojechał do mety Chmiel. Przewaga miejscowych zmniejszyła się do stanu 29:19. 

Bieg 11: Druga udana rezerwa taktyczna "Jaskółek". Kapitalnie dysponowany Kołodziej odniósł swoje trzecie indywidualne zwycięstwo, a za jego plecami Bjerre rozdzielił duet Łaguty z Holtą. 37:29 na cztery wyścigi przed końcem. 

Bieg 13: Kołodziej i Michelsen niespodziewanie podwójnie pokonali Andreasa Jonssona z Damianem Balińskim. Szwed atakował na dystansie młodszego Duńczyka, ale bezskutecznie. 42:36 przed wyścigami nominowanymi. 

Bieg 14: Jonsson zrehabilitował się za poprzedni występ i pomimo słabszego startu od pary gości, zdołał na drugim łuku minąć zarówno Madsena, jak i Michelsena. Błąd na drugim okrążeniu pozbawił natomiast punktów Woryny. Remis w tym wyścigu zapewnił miejscowym końcowe zwycięstwo. 

Bieg 15: Gospodarze świetnie ruszyli spod taśmy, ale Fricke za bardzo zbliżył się do Łaguty i po błędzie Australijczyka rybnicki duet szybko rozdzielili Kołodziej z Bjerre. Duńczyk do końca musiał mocno bronić punktu, ale uczynił to z powodzeniem. Drugie z rzędu 3:3 w wyścigach nominowanych pozwoliło beniaminkowi zwyciężyć 48:42. 

* * * * * * 
Zawodnik meczu: Janusz Kołodziej. Dzięki znakomitemu występowi trzykrotnego mistrza Polski w Rybniku małopolskie "Jaskółki" zwiększyły swoje szansę na bardzo ważny punkt bonusowy w dwumeczu. Cztery wygrane wyścigi i szesnaście punktów to forma godna kandydata do jazy w kadrze. 

* * * * * *
KS ROW Rybnik - Unia Tarnów 48:42 

KS ROW: Grigorij Łaguta 13 (3,3,2,2,3), Andreas Jonsson 10 (3,2,1,1,3), Max Fricke 10 (2,3,2,3,0), Kacper Woryna 5 (3,1,1,0), Damian Baliński 4 (1,2,1,d), Rune Holta 3 (0,1,2,0), Robert Chmiel 3 (2,1,0).

Unia: Janusz Kołodziej 16 (2,3,3,3,3,2), Kenneth Bjerre 10 (3,2,3,0,1,1), Leon Madsen 9 (2,t,1,3,2,1), Mikkel Michelsen 4 (0,0,2,2), Piotr Świderski 2 (1,1), Patryk Rolnicki 1 (1,0,0,d), Arkadiusz Madej 0 (t,0,w).
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!