betclic

PGE Ekstraliga: Lider zdobył twierdzę w Toruniu!

Ostatnia aktualizacja: 09/08/15 22:54, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Andrzej, wikipedia

KS Toruń przegrał na własnym torze z Fogo Unią Leszno 44:46 w szlagierowym spotkaniu dwunastej rundy rozgrywek PGE Ekstraligi. 

Liderujące w tabeli "Byki" zrewanżowały się w ten sposób "Aniołom" za porażkę 44:46 na obiekcie im. Alfreda Smoczyka i jako pierwszy w tym sezonie zespół zwyciężył na Motarenie. Wydarzeniem zawodów była czerwona kartka dla Nickiego Pedersena. 

* * * * * *

Kluczowe wyścigi: 

Bieg 5: Mistrzowie świata w odwrocie. Nicki Pedersen zamknął stawkę wyścigu, w którym najszybszy był Adrian Miedziński. Za plecami wychowanka "Aniołów" przyjechał niespodziewanie Thomas Hjelm Jonasson. Wyższość Szweda musiał uznać z kolei sam Chris Holder. Pierwsze biegowe zwycięstwo miejscowych i 15:15. 

Bieg 6: Groźny upadek Dawida Krzyżanowskiego. Junior "Aniołów" z podejrzeniem urazu głowy został odwieziony karetką do szpitala. W powtórce osamotniony Jason Doyle nie był w stanie przebić się przez znakomicie jeżdżących parą Emila Sajfutdinowa oraz Przemysława Pawlickiego. 16:20 dla "Byków". 

Bieg 7: Mocna riposta miejscowych. Kacper Gomólski i Grigorij Łaguta po lepszym starcie nie pozwolili wyprzedzić się ambitnie walczącemu Grzegorzowi Zengocie. Bez punkty zgodnie z przewidywaniami Bartosz Smektała. Pierwsze podwójne zwycięstwo Aniołów" i znów remis - 21:21. 

Bieg 8: Pedersen powoduje upadek Doyle'a i zostaje ukarany przez sędziego czerwoną kartką! W powtórce osamotniony Jonasson na dystansie potrafił skutecznie powalczyć z Australijczykiem o dwa punkty. Trzy dla niezagrożonego Pawła Przedpełskiego. 25:23 i pierwsze prowadzenie "Aniołów". 

Bieg 10: Dobrze spasowany z torem Piotr Pawlicki w duecie z Zengotą zostawiają za swoimi plecami Holdera z Miedzińskim. Australijczyk mocno naciskał wychowanka Falubazu, ale ten nie dał się wyprzedzić. Osłabione "Byki" wygrywają drugi bieg z rzędu i szybko odzyskują inicjatywę - 28:32!

Bieg 13: Zengota wykluczony po upadku na pierwszym wirażu. W powtórce osamotniony Sajfutdinow na dystansie wyprzedził Miedzińskiego. Rosjanin musiał jednak na mecie obejrzeć plecy swojego rodaka - "Griszy" Łaguty. 38:40 przed biegami nominowanymi i emocje rosną!

Bieg 14: Piotr Pawlicki kończy mecz na Motoarenie jako niepokonany przez zawodników gospodarzy! Po świetnym starcie indywidualny mistrz świata skutecznie odpierał ataki Przedpełskiego i Miedzińskiego. 3:3 i przed ostatnim wyścigiem 41:43 dla "Byków"!

Bieg 15: Holder i "Grisza" lepiej wychodzą spod taśmy od duetu leszczynian, ale Sajfutdinow świetnym atakiem przedostał się na czoło stawki. Rosjanin nie dał się już później wyprzedzić rywalom i dzięki temu uratował zwycięstwo i dwa duże punkty dla lidera! 44:46!

Zawodnik meczu: Piotr Pawlicki. Czternaście punktów z bonusem dla juniora na Motoarenie to wyczyn godny uznania. Młodszy z braci był nieosiągalny dla "Aniołów" i czuł się wyśmienicie w Grodzie Kopernika. Bez wątpienia jego postawa i odważna jazda Sajfutdinowa były kluczem do sukcesu "Byków".

* * * * * *

KS Toruń - Fogo Unia Leszno 44:46

KS: Paweł Przedpełski 13 (2,2,3,1,3,2), Grigorij Łaguta 10 (2,2,2,3,1), Chris Holder 9 (3,1,1,2,2), Adrian Miedziński 5 (0,3,0,1,1), Kacper Gomólski 4 (1,3,0,w), Jason Doyle 3 (1,1,1), Dawid Krzyżanowski 0 (0,u)

Fogo Unia: Piotr Pawlicki 14 (3,3,3,2,3), Emil Sajfutdinow 12 (1,3,3,2,3), Przemysław Pawlicki 8 (2,2,1,3,0), Thomas Hjelm Jonasson 4 (w,2,2,0), Grzegorz Zengota 3 (0,1,2,w), Nicki Pedersen 3 (3,d,w,w), Bartosz Smektała 2 (1,0,1)

Pierwszy mecz: 46:44. Bonus: brak
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!