Piast Gliwice pokonał u siebie Koronę Kielce

asinfo
W pierwszym sobotnim spotkaniu 18. kolejki LOTTO Ekstraklasy Piast Gliwice pokonał 1:0 Koronę Kielce. Piastunki nie przegrały u siebie sześciu kolejnych meczów.

Bohater spotkania: Gerard Badia (Piast Gliwice)
Hiszpański pomocnik przed tym pojedynkiem zapowiadał, że on i jego koledzy będą walczyli na sto procent. Jego słowa znalazły odbicie w rzeczywistości, ale dopiero w drugiej połowie. Badia, oprócz strzelonego gola, kilka razy był o krok od zdobycia kolejnego.

Tak padła bramka:

1:0 Badia 56
W polu karnym Badia otrzymał podanie od Saszy Żivca i bez zastanowienia, strzałem w krótki róg, pokonał Zbigniewa Małkowskiego.

Dzięki tej wygranej podopieczni Radoslava Latala przerwali złą passę w starciach z kielczanami i po sześciu meczach bez wygranej, odnieśli zwycięstwo. Dla Macieja Bartoszka to pierwsza porażka Korony, od objęcia przez niego sterów.