Piąta porażka Fenerbahce w lidze

ninopavisic/Shutterstock
Piłkarze Fenerbahce Stambuł przegrali u siebie z Atiker Konyaspor 2:3 (1:2) w jedynym piątkowym spotkaniu 25. kolejki tureckiej Super Lig.

Na Sukru Saracoglu Stadyumu jeszcze przed przerwą w niespełna pięć minut dwukrotnie do siatki gospodarzy celnie przymierzył Bośniak Rijad Bajić. Trzeciego gola dla gości zdobył efektownym uderzeniem pod poprzeczkę w krótki róg Omer Ali Sahiner.

Bramki dla miejscowych strzelali Słowak Martin Skrtel oraz rezerwowy Senegalczyk Moussa Sow. Podopieczni Dicka Advocaata doznali w ten sposób już piątej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostali na czwartym miejscu w tabeli.

"Orły" z Anatolii natomiast po dziewiątej wygranej w sezonie awansowali na siódmą pozycję w klasyfikacji. Na jej czele jest broniący tytułu Besiktas Stambuł.