Piąte zwycięstwo z rzędu PSV Eindhoven

mr3002/Shutterstock
PSV Eindhoven pokonało u siebie FC Utrecht 3:0 (0:0) w ostatnim niedzielnym meczu 22. kolejki holenderskiej Eredivisie.

Na Philips Stadion najpierw dwa gole dla gospodarzy na początku drugiej połowy, w niespełna trzy minuty, zdobyli Luuk de Jong oraz rezerwowy Steven Bergwijn, który w polu karnym wykorzystał asystę autora pierwszego trafienia. Sukces przypieczętował jeszcze w doliczonym czasie gry mocnym uderzeniem z dystansu Marco van Ginkel.

Dzięki piątej wygranej z rzędu broniący tytułu zespół z Brabancji umocnił się na trzeciej pozycji w tabeli, zachowując osiem punktów straty do prowadzącego Feyenoordu.

Podopieczni Erika ten Haga doznali natomiast szóstej porażki w bieżących rozgrywkach, ale zachowali piątą lokatę w klasyfikacji.