Pięć goli w Mediolanie, Milan wygrał z Sampdorią

Paolo Bona/Shutterstock
AC Milan pokonał u siebie UC Sampdorię 4:1 (2:0) w meczu czternastej kolejki włoskiej Serie A.

Strzelanie na Stadio Giuseppe Meazza rozpoczął Giacomo Bonaventura. 26-latek wyprowadził swój zespół na prowadzenie, wykorzystując podanie M'Baye Nianga. Nieco ponad kwadrans później rezultat podwyższył autor wcześniejszej asysty, który wykorzystał rzut karny.

Pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy Niang zanotował kolejne trafienie, a czwartego gola dla gospodarzy zdobył Luiz Adriano. Bramkę honorową dla Sampdorii strzelił Eder, wykorzystując rzut karny.

"Rossoneri" mają w swoim dorobku 23 punkty i zajmują piąte miejsce w tabeli. Sampdoria zgromadziła 16 "oczek" i plasuje się na dwunastej lokacie.

W następnej kolejce Milan zmierzy się na wyjeździe z drużyną Carpi FC 1909. Z kolei "Blucerchiati" podejmą u siebie US Sassuolo.