betclic

Piękny gest Legii - wsparła finansowo polskie rodziny z Donbasu

Ostatnia aktualizacja: 08/12/15 21:03, Komentarzy: 3

0
3
Fot. Tomasz Bidermann/Shutterstock

Legia Warszawa wsparła finansowo polskie rodziny z Donbasu, które w ostatnich tygodniach znalazły w Polsce schronienie przed działaniami wojennymi na Ukrainie.

- Przekazaliśmy na ten cel dokładnie 96 361,70 złotych, bo taką kwotę stanowi iloczyn liczby biletów sprzedanych na mecz przeciwko Napoli w Lidze Europy oraz średniego kursu 1 euro z dnia spotkania - wyjaśnia Bogusław Leśnodorski, prezes klubu w rozmowie z oficjalną witryną wicemistrzów Polski.

- Jesteśmy dumni, że mogliśmy w ten sposób pomóc - mówi prezes Leśnodorski. - Nie wolno dzielić ludzi na mniej i bardziej potrzebujących, szczególnie w sytuacji realnego zagrożenia zdrowia i życia przez działania wojenne. Przyłączając się do europejskiej akcji chcieliśmy przede wszystkim wesprzeć tych, których problemy są mniej nagłaśniane przez media, przez co mają oni mniejszą szansę na otrzymanie pomocy, której przecież bardzo potrzebują.

Przekazane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc rodzinom, które w ciągu ostatnich tygodni przybyły do Polski, przede wszystkim na dofinansowanie kursów języka polskiego oraz pokrycie kosztów kształcenia zawodowego, dofinansowanie legalizacji pobytu i certyfikacji z języka polskiego, a także ufundowanie zapomóg dla osób w szczególnie trudnej sytuacji życiowej oraz remont mieszkań dla rodzin z dziećmi. Przekazanymi środkami będzie administrowała Fundacja Wolność i Demokracja, która od kilku lat prowadzi z sukcesami program "Pomoc Polakom Donbasu".

Włodarze stołecznego klubu dodatkowo zaprosili wszystkich chętnych Polaków przybyłych do kraju z Donbasu, którzy znajdują się pod opieką administracji państwowej oraz wspomnianej fundacji, na najbliższy ligowy mecz przeciwko Piastowi Gliwice, który odbędzie się w niedzielę.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Senior
dżonremboł
Zarejestrowany od: 722 dni
Ilość komentarzy: 601
Oceny: +4262
Kibicuje:
Legia Warszawa Polska
08.12.2015 / 22:09:39
Brawo Legio! Tak trzymać! Wspierajmy Polaków a nie jakichś ciapków.
Junior
radzinxfcb
Zarejestrowany od: 1704 dni
Ilość komentarzy: 46
Oceny: +84
Kibicuje:
Ruch Chorzów
08.12.2015 / 22:00:34
/ -12
Jebać legię, ale szacunek się za to należy'
Senior
dżonremboł
Zarejestrowany od: 722 dni
Ilość komentarzy: 601
Oceny: +4262
Kibicuje:
Legia Warszawa Polska
08.12.2015 / 22:09:00
czyż to nie hipokryzja?

Tabela