Pierwsza porażka Bayernu, 4 gole w M'Gladbach

Vlad1988/Shutterstock
Borussia Moenchengladbach pokonała na własnym stadionie Bayern Monachium 3:1 w spotkaniu piętnastej kolejki ligi niemieckiej. Dla "Bawarczyków" była to pierwsza porażka w bieżącym sezonie w Bundeslidze.

Wszystkie gole padły w drugiej połowie spotkania. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Oscar Wendt dziewięć minut po przerwie. 30-letni Szwed otrzymał podanie w polu karnym rywali i technicznym strzałem w długi róg bramki, pokonał Manuela Neuera.

Kolejne trafienie gospodarze zaliczyli w 66. minucie gry. Nico Elvedi zgrał piłkę głową do Larsa Stindla, a ten przelobował bramkarza Bayernu. Dwie minuty później było 3:0. Sytuację sam na sam z niemieckim golkiperem wykorzystał Fabian Johnson.

Goście zdołali strzelić honorowego gola w 81. minucie spotkania. Franck Ribery, który sześć minut wcześniej wszedł na boisko z ławki rezerwowych, zastępując Roberta Lewandowskiego, wymienił podania z Thomasem Muellerem i Arturo Vidalem, a później z bliskiej odległości skierował piłkę do bramki.

Porażkę poniósł również Bayer Leverkusen. "Aptekarze" przegrali na wyjeździe 1:2 z Herthą Berlin. W 17. minucie gry, czerwoną kartką ukarany został obrońca gości, Sebastian Boenisch. Polak został usunięty z boiska za ostre wejście w nogi Yanniego Regaesela.

W innym meczu z udziałem polskiego zawodnika, Hoffenheim zremisowało na wyjeździe 1:1 z Ingolstadt. Goście zdobyli wyrównującą bramkę w doliczonym czasie gry. Do 69. minuty spotkania w zespole "Wieśniaków" grał Eugen Polanski.

Występ zaliczył również Paweł Olkowski. Polski obrońca wszedł na boisko z ławki rezerwowych po przerwie meczu Augsburga z FC Koeln. Jego zespół przegrał 0:1. Piłkarze z Kolonii mieli okazję do zdobycia gola, ale Anthony Modeste nie wykorzystał rzutu karnego.

Dzisiaj w lidze niemieckiej odbędzie się jeszcze jeden mecz. VfL Wolfsburg zmierzy się u siebie z Borussią Dortmund. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:30.

Mimo porażki, liderem Bundesligi wciąż jest Bayern Monachium. Piłkarze Pepa Guardioli mają osiem punktów przewagi nad Borussią Dortmund.