Pierwsza wygrana Wisły Płock w Lidze Mistrzów

mgilert, Shutterstock
Orlen Wisła Płock wygrywając z Celje Pivovarną Lasko 28:25, odniosła pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w Lidze Mistrzów.

Polski zespół bardzo dobrze wszedł w spotkanie, grając pewnie i agresywnie. Po kilku minutach było już 4:1 dla Wisły. Przez całą pierwszą połowę utrzymywała ona wysoką przewagę nad rywalem - od 10:5 w 13 minucie, przez 13:7 w 21 - który nie potrafił sobie poradzić z dobrze grającymi polskimi zawodnikami. Na koniec pierwszej odsłony Słoweńcy schodzili z siedmiopunktową stratą.

W drugiej połowie nasi szczypiorniści prowadząc wysoko, zlekceważyli przeciwników ze Słowenii, przez co w pewnym momencie zrobiło się tylko 19:16 dla Wisły. Drużyna z Płocka grała zdecydowanie słabiej niż w pierwszej połowie i na siedem minut przed końcem meczu prowadziła już tylko dwiema bramkami. Na szczęście polski zespół otrząsnął się w odpowiednim momencie i nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa w końcówce spotkania. Pojedynek zakończył się wygraną Wisły Płock 28:25.

Celje Pivovarna Lasko - Orlen Wisła Płock 25:28 (10:17)

Celje: Lesjak, Gajić - Blagotinsek 4, Ivić, Babarskas 1, Janc 2, Razgor 4, Marguc, Poteko, Potocnik, Kodrin 1, Patrianova 3, Dobelsek, Mlakar 6, Zvizej 4.