Pierwsza wyjazdowa wygrana Olympique Marsylia

Gilles Paire/Shutterstock
Dijon FCO przegrał u siebie z Olympique Marsylia 1:2 w pierwszym sobotnim spotkaniu 17. kolejki Ligue 1.

Początkowo mecz miał zostać rozegrany w piątek wieczorem, ale ze względu na gęstą mgłę został przełożony na sobotę na godzinę 14.30.

Goście bardzo szybko wyszli na prowadzenie. Już w szóstej minucie Florian Thauvin podał do Maxime Lopeza, który otworzył wynik spotkania. W 78. minucie wyrównał Mehdi Abeid, ale w samej końcówce zwycięskiego gola dla ekipy ze Stade Velodrome strzelił Bafetimbi Gomis.

Podopieczni Rudiego Garcii, którzy wygrali pierwszy mecz w sezonie na stadionie rywala, awansowali na ósme miejsce w ligowej tabeli. "OM" ma na swoim koncie 24 punkty. W następnej kolejce zmierzy się u siebie z Lille OSC.

Natomiast zespół prowadzony przez Oliviera Dall'Oglio plasuje się na 15. lokacie ze zdobytymi 16 "oczkami". Jego kolejnym rywalem będzie OGC Nice.