Pierwsza wyjazdowa wygrana Sevilli w La Liga od maja 2015 roku

Vlad1988/Shutterstock
Piłkarze CD Leganes ulegli u siebie Sevilla FC 2:3 (0:1) w pierwszym sobotnim spotkaniu 8. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Estadio Municipal de Butarque goście prowadzili do przerwy po strzale głową Argentyńczyka z włoskim paszportem Franco Vazqueza. Niespełna kwadrans przed przerwą podwyższył z bliska Francuz Samir Nasri.

Później do głosu doszedł beniaminek, który w niespełna trzy minuty po strzałach Davida Timora i Argentyńczyka Aleksandra Szymanowskiego doprowadził niespodziewanie do wyrównania. Ostatnie słowo należało jednak do faworytów konfrontacji.

Pięć minut przed końcem kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Pablo Sarabia, zapewniając tym ekipie z Andaluzji piąte zwycięstwo w sezonie - pierwsze wyjazdowe w lidze hiszpańskiej od maja 2015 roku - po którym trzykrotni triumfatorzy ostatnich edycji Ligi Europy przesunęli się na pozycję lidera tabeli.

Popularni "Los Pepineros" doznali natomiast czwartej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostali jedenastym miejscu w klasyfikacji.