Pierwsze zwycięstwo Realu Sociedad w lidze

YiAN Kourt/Shutterstock
Real Sociedad pokonał na wyjeździe Granadę 3:0 w spotkaniu piątej kolejki ligi hiszpańskiej. Dla zawodników Davida Moyesa to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Wszystkie bramki dla gości zdobył Imanol Agirretxe. Pierwszy raz na listę strzelców wpisał się w siódmej minucie gry, wykorzystując dośrodkowanie Davida Zurutuzy. Po raz drugi pokonał bramkarza rywali w 33. minucie meczu. Chwilę wcześniej błąd popełnił Doria, który niedokładnie podał do swojego partnera. Wynik spotkania na 3:0, 28-letni napastnik ustalił jedenaście minut przed zakończeniem podstawowego czasu gry, po tym jak minął rywala w polu karnym i przerzucił piłkę nad próbującym interweniować Andresem Fernandezem. Było to jego czwarte trafienie w tym sezonie.

Dzięki wygranej, drużyna z San Sebastian awansowała na dziesiąte miejsce w tabeli. Granada po porażce zajmuje szesnastą pozycję w lidze.

Kolejnym rywalem drużyny z Estadio Nuevo Los Carmenes będzie Valencia. Mecz odbędzie się w piątek. Dwa dni później Real Sociedad zmierzy się z Athletikiem Bilbao.