Pierwsze zwycięstwo Sunderlandu w lidze

chrisdorney/Shutterstock
Sunderland AFC pokonał przed własną publicznością Newcastle United 3:0 (1:0) w pierwszym niedzielnym spotkaniu 10. kolejki angielskiej Premier League.

Na Stadium of Light gospodarze objęli prowadzenie tuż przed przerwą po strzale z rzutu karnego Adama Johnsona. Chwilę wcześniej za taktyczny faul w obrębie "szesnastki" boisko opuścił Argentyńczyk Fabricio Coloccini.

Osłabione "Sroki" w drugiej połowie nie były w stanie uchronić się od kolejnych ciosów. Dwadzieścia minut po wznowieniu gry podwyższył Billy Jones, a cztery minuty przed końcem pierwsze w sezonie zwycięstwo "Czarnych Kotów" przypieczętował Szkot Steven Fletcher. Dzięki niemu ekipa z północno-wschodniej Anglii wyprzedziła lokalnych rywali i awansowała na osiemnaste miejsce w tabeli.