betclic

"Pierwszy wywiad? Ledwo się wysłowiłem"

Ostatnia aktualizacja: 14/09/15 16:44, Komentarzy: 1

0
1
Fot. muzsy / Shutterstock.com

Napastnik Swansea City, Bafetimbi Gomis ujawnił w swoim ostatnim wywiadzie, że na początku swojej kariery czuł się gorszy od innych z powodu braku wykształcenia.

30-letni Francuz, który swoją przygodę z futbolem rozpoczął w rodzimym zespole AS Saint-Etienne, zakończył naukę w wieku dziesięciu lat.

- Przestałem się uczyć w wieku dziesięciu lat. Żałuję tego i czuję, że coś mnie ominęło. Chciałbym być kimś więcej, niż tylko piłkarzem. Kiedy zaczynałem karierę i udzielałem pierwszego wywiadu, ciężko było mi się wysłowić - powiedział Bafetimbi Gomis w wywiadzie dla "L'Equipe TV".

- Byłem zawstydzony i miałem poczucie niższości. Jeśli czegoś żałuję, to właśnie tego, że nie zainwestowałem w swoją edukację. Mój ojciec miał mi to za złe przez długi czas - dodał.

- Trzeba jednak zrozumieć, że mój tata sam nie ma wykształcenia. Urodził się w Afryce i nie chodził do szkoły, ponieważ musiał pomagać rodzinie. Ciężko było mu nadzorować choćby moją pracę domową. Kiedy w wieku 15 lat pojechałem do Senegalu, zrozumiałem, że muszę pokonać lenistwo i przyjmować krytykę, nawet jeśli będzie niesprawiedliwa. Miałem jeden cel: odnieść sukces i być uczciwym - zaznaczył.

W lipcu 2014 roku Francuz, który ma na swoim koncie dwanaście występów w narodowych barwach, opuścił Ligue 1 i przeszedł do walijskiego Swansea City. Jego kontrakt obowiązuje jeszcze przez trzy lata.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Junior starszy
Memsztyl
Zarejestrowany od: 1234 dni
Ilość komentarzy: 189
Oceny: +581
Kibicuje:
Manchester United Anglia Borussia Dortmund Lech Poznań Polska
14.09.2015 / 20:06:44
/ -14
Uchodźca z Syrii ?

Tabela