betclic

Pieszczek pożegnał się z Falubazem

Ostatnia aktualizacja: 12/10/16 09:13, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Sergey Kuznecov / Shutterstock.com

Krystian Pieszczek na swoim oficjalnym profilu na Facebooku opublikował oświadczenie, w którym poinformował o rozstaniu z drużyną Falubazu Zielona Góra.

- Za mną dwa lata w ekipie spod znaku "Myszki Miki". Chciałbym wszystkim podziękować za okazane wsparcie, ciepłe słowa po słabszych występach - rozpoczął wychowanek Wybrzeża Gdańsk.

- Pierwszy sezon, zmiana klubu, otoczenia i problemy sprzętowe nie do końca pozwoliły pokazać pełnię moich umiejętności. W tym sezonie było już nieco lepiej co zwieńczyliśmy brązowym medalem Drużynowych Mistrzostw Polski. W Zielonej Górze spędziłem świetny okres czasu, bardzo dobrze się tu czułem u boku trenera Marka Cieślaka czy zawodników - Patryka Dudka, Jasona Doyle'a czy też Andrija Karpowa i Jarosława Hampela - kontynuował aktualny indywidualny wicemistrz świata juniorów.

- W przyszłym sezonie rozpoczynam przygodę z seniorskim speedwayem i chciałbym się skupić na spokojnej jeździe w klubie, gdzie mogę liczyć na regularne starty. W związku z tym zdecydowałem się opuścić Falubaz - podkreślił Pieszczek.

- W barwach zielonogórskiego klubu zdobyłem m.in. Srebrny Kask, Indywidualne Mistrzostwo Ekstraligi, brązowy medal DMP, MIMP, MMPPK czy również zajmowałem czołowe miejsca w IMP, MIMP. Udało mi się zadebiutować w Kadrze Narodowej, zdobyć kilka medali na arenie międzynarodowej i stanąć na podium w kilku turniejach towarzyskich. Przez dwa sezony wystąpiłem w 136 biegach w PGE Ekstralidze. Wywalczyłem w nich 173 punkty i 17 bonusów, co daje średnią biegopunktową 1,397 i meczową 5,9. Jeszcze raz wielkie dzięki za wsparcie, doping i głośne "Krystian Pieszczek!" - podsumował wychowanek Wybrzeża.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!