Piętnasta wygrana Interu Mediolan w lidze

Inter Mediolan pokonał u siebie US Palermo 3:1 (2:1) w ostatnim niedzielnym spotkaniu 28. kolejki piłkarskiej Serie A.

Na Stadio Giuseppe Meazza wynik meczu otworzył po jedenastu minutach gry świetnym uderzeniem z dystansu Serb Adem Ljalić. Dwanaście minut później podwyższył sprytnym strzałem z pola karnego Argentyńczyk Mauro Icardi.

Tuż przed przerwą kontaktową bramkę zdobył Franco Vazquez, ale nadzieję gości z Sycylii na korzystny wynik rozwiał dziewięć minut po zmianie stron uderzeniem głową Chorwat Ivan Perisic.

Dzięki piętnastej wygranej w sezonie podopieczni Roberto Manciniego umocnili się na piątej pozycji w tabeli i zmniejszyli do dwóch punktów stratę do czwartej Fiorentiny. "Rosanero" natomiast doznali piętnastej porażki w bieżących rozgrywkach i są tylko "oczko" nad strefą spadkową.