betclic

Piłkarz HSV może zagrać w reprezentacji Polski

Ostatnia aktualizacja: 03/08/15 07:37, Komentarzy: 1

0
1
Fot. Kathi Rudminat, wikipedia

Mathhias Ostrzolek, lewy obrońca Hamburger SV, być może niedługo otrzyma powołanie do reprezentacji Polski.

- Zainteresowanie reprezentacji Polski to dla mnie ogromny zaszczyt. Urodziłem się w Niemczech, ale cała moja rodzina pochodzi z Polski, większość nawet wciąż tam żyje. Jestem bardzo mocno związany z tym krajem - mówił w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego.

25-letniego piłkarza w naszej kadrze widzi Adam Nawałka. PZPN o gracza starał się już w ubiegłym roku, ale Ostrzolek nie chciał podejmować wówczas decyzji. Podobno czekał na telefon od selekcjonera Niemiec. Teraz również nie chce składać żadnej deklaracji - Zadecyduje moje serce, albo będę grać dla kraju, w którym się urodziłem, albo dla kraju, z którego pochodzi cała moja rodzina - mówi na łamach "Przeglądu Sportowego".

Ostrzolek ma polskie korzenie. Jest synem imigrantów z Polski. Grał w zespole juniorskim Vfl Bochum, a od 2010 roku w pierwszym zespole. Dla Bochum zagrał w 33 spotkaniach. W 2012 roku trafił do Augsburga. Tam, 12 lutego 2012 roku, zadebiutował w Bundeslidze. Obecnie występuje w HSV. Ostatni sezon to 28 meczów w lidze i pucharze Niemiec. Był reprezentantem Niemiec do lat 21, ma za sobą 8 występów dla U-21.


Źródło: Przegląd Sportowy/wikipedia
Dodaj komentarz
Junior starszy
RahINHO
Zarejestrowany od: 635 dni
Ilość komentarzy: 361
Oceny: +1868
Kibicuje:
Brazylia Chelsea Londyn AS Monaco AC Milan Legia Warszawa Polska Porto FC Barcelona Lechia Gdańsk
03.08.2015 / 09:37:37
W końcu ktoś na lewą obronę

Tabela