Piłkarz Juventusu naderwał więzadła w kolanie. W tym sezonie już nie zagra

cristiano barni/Shutterstock
Marko Pjaca na noszach opuścił murawę w trakcie towarzyskiego meczu reprezentacji Chorwacji z Estonią. Pomocnik Juventusu będzie musiał pauzować najprawdopodobniej przez około pół roku.

Chorwacja przegrała w czwartkowym spotkaniu kontrolnym na wyjeździe z Estonią 0:3. Po meczu bardzo dużo mówiło się o kontuzji Marko Pjacy. 21-latek opuścił murawę w 66. minucie i już wtedy było wiadomo, że uraz jest poważny.

„Prześwietlenie wykazało naderwanie przez Pjacę więzadeł krzyżowych kolana w meczu przeciwko Estonii. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia” - napisał Chorwacki Związek Piłki Nożnej na swoim oficjalnym profilu na Twitterze.

Zwykle taka kontuzja oznacza przynajmniej półroczną przerwę. Marko Pjaca na boisko najprawdopodobniej wróci więc dopiero w przyszłym sezonie.

Zawodnik, który latem został kupiony przez włoski klub z Dinama Zagrzeb za 23 miliony euro, w obecnym sezonie wystąpił w 22 meczach we wszystkich rozgrywkach. Strzelił w nich trzy gole i zanotował jedną asystę.