betclic

Piłkarze Chile mają nowego selekcjonera

Ostatnia aktualizacja: 30/01/16 11:06, Komentarzy: 0

0
0
Fot. YiAN Kourt / Shutterstock.com

Juan Antonio Pizzi został trenerem reprezentacji Chile – ogłoszono na stronie internetowej drużyny "La Roja". 47-latek ma prowadzić kadrę do zakończenia mistrzostw świata w Rosji, które odbędą się w 2018 roku.

Hiszpan zastąpił na stanowisku Jorge Sampaoliego. 55-latek w zeszłym tygodniu rozwiązał z chilijskim związkiem piłkarskim kontrakt, po tym jak popadł w konflikt z nowym prezesem, Arturo Salahem. Pod jego wodzą Chile triumfowało na zeszłorocznym Copa America.

Pizzi przez ostatnie dwa lata był szkoleniowcem meksykańskiego Clubu Leon. Wcześniej prowadził m.in. Valencię, San Lorenzo i CA Rosario.

– Juan Antonio Pizzi to profesjonalista, do którego mamy pełne zaufanie. W przeszłości odnosił sukcesy w Chile i Argentynie. Był również trenerem w Europie i Meksyku. To odpowiednia osoba na stanowisko selekcjonera – powiedział Salah.

Reprezentacja Chile zajmuje obecnie piąte miejsce w eliminacjach do mundialu. W czterech meczach zdobyła siedem punktów. Pizzi będzie miał okazję do debiutu 25 marca. Jego drużyna zmierzy się wtedy z Argentyną.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela