Piotr Nowak: Mamy nad czym pracować

asinfo
Lechia Gdańsk w meczu drugiej kolejki LOTTO Ekstraklasy pokonała na wyjeździe Górnika Łęczna 2:1. Trener gości, Piotr Nowak powiedział na konferencji prasowej, że jego piłkarze w drugiej połowie spotkania popełniali dużo błędów – poinformowano na stronie internetowej "Biało-Zielonych".

Uważam, że czerwona kartka miała wpływ na przebieg meczu. W pierwszej połowie wypracowaliśmy sobie przewagę i zdobyliśmy pierwszą bramkę. Sądzę jednak, że powinniśmy stworzyć sobie więcej okazji podbramkowych. Drugą połowę zaczęliśmy tak, jak w Płocku, czyli z nonszalancją i pewnością, że nic się nam nie stanie. Było inaczej. Rywal przeprowadził akcje i doprowadził do wyrównania. Było to zupełnie niepotrzebne. Będziemy o tym rozmawiać. Z drugiej strony jestem zadowolony, że nasze akcje były przemyślane. Jeżeli jesteśmy w posiadaniu piłki, to nasza gra wygląda fajnie. Straty goli są wynikiem naszych prostych błędów. Zwycięstwo cieszy, lecz druga połowa pozostawia dużo do życzenia. Mamy jeszcze nad czym pracować – powiedział Nowak.

Gole dla trójmiejskiej drużyny zdobyli Milos Krasić i Grzegorz Kuświk, a trafienie dla gospodarzy zaliczył Grzegorz Bonin. Zespół z Lubelszczyzny od siódmej minuty meczu musiał grać w dziesiątkę, bo czerwoną kartką ukarany został Paweł Sasin.

Zdaję sobie sprawę, że powinniśmy wyglądać lepiej pod względem fizycznym. Nie jest to jednak wina treningów, ponieważ ciężkie zajęcia skończyły się cztery tygodnie temu. Musimy w naszej skomplikowanej i ofensywnej grze mieć czas na odpoczynek, a przede wszystkim grać mądrzej, bardziej wyrachowanie i wiedzieć kiedy przytrzymać piłkę, odpocząć czy przyspieszyć. Sami sobie komplikujemy sprawę, bo musimy biegać więcej niż jest to potrzebne – stwierdził 52-letni trener.

Milos Krasić po jednym ze starć miał problem ze ścięgnem Achillesa. Poprosił o zmianę, a przy takiej temperaturze nie mogłem trzymać go na boisku – dodał Nowak.

Kolejnym rywalem Lechii będzie Wisła Kraków. Mecz rozegrany zostanie 30 lipca w Gdańsku.