betclic

"Piotr Pawlicki jest na dobrej drodze w Grand Prix"

Ostatnia aktualizacja: 30/08/16 19:44, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Stefan Holm / Shutterstock.com

Piotr Pawlicki minionej soboty podczas Grand Prix Polski wygrał w Gorzowie trzy wyścigi w rundzie zasadniczej, ale nie zdołał przebić się do finału turnieju na obiekcie im. Edwarda Jancarza.

W półfinałowym wyścigi poobijany po upadku w swoim wcześniejszym biegu wychowanek Fogo Unii Leszno musiał uznać wyższość Bartosza Zmarzlika, Chrisa Holdera i Fredrika Lindgrena.

Dziesięć zdobytych punktów na północy Ziemi Lubuskiej pozwoliło mu jednak pozostać w klasyfikacji generalnej na pozycji gwarantującej udział w przyszłorocznych zmaganiach cyklu.

- Dla nas najważniejszym celem jest pozostanie w czołowej ósemce. Przed nami jeszcze kilka turniejów i GP Challenge nie musi być dla nas takie kluczowe - przyznał Adam Skórnicki w rozmowie z oficjalnym serwisem Speedway Grand Prix.

- W Gorzowie Piotrek mocno obił sobie nie tylko głowę, ale również klatkę piersiową i brzuch. Wcześniej w Szwecji również uderzył się mocno głową. W takich przypadkach nigdy nic nie wiadomo i trzeba być na wszystko gotowym. Ostatnie GP były jednak dla nas udane - podkreślił opiekun Piotra Pawlickiego z Fogo Unii Leszno i zawodów o indywidualne mistrzostwo świata.

- Piotr znów awansował do półfinału i jest na dobrej drodze, aby pozostać w najlepszej ósemce GP. To był trudny dla niego weekend, ale mam nadzieję, że odzyska siły w najbliższych dniach - podsumował Adam Skórnicki.


* * * * * *
Klasyfikacja generalna GP 2016:

1 Greg Hancock 94
2 Jason Doyle 87
3 Tai Woffinden 86
4 Chris Holder 77
5 Bartosz Zmarzlik 75
6 Maciej Janowski 70
7 Antonio Lindbaeck 64
8 Piotr Pawlicki 60
9 Nicki Pedersen 55
10 Fredrik Lindgren 53
11 Peter Kildemand 50
12 Matej Zagar 46
13 Niels-Kristian Iversen 46
14 Andreas Jonsson 39
15 Chris Harris 27
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!