betclic

Piotr Żyła: Skoki znów sprawiają radość

Ostatnia aktualizacja: 04/11/16 21:10, Komentarzy: 0

0
0
Fot. praszkiewicz/Shutterstock

Do inauguracji Pucharu Świata w skokach narciarskich coraz bliżej. Piotr Żyła stwierdził, że jego skoki pod okiem nowego trenera, Stefana Horngachera, wyglądają coraz lepiej.

- Wszystko zaczyna mi coraz lepiej wychodzić, a skoki znów sprawiają radość. Prędkości na rozbiegu i pozycja dojazdowa są dobre, faza lotu też się poprawia. Krok po kroku poprawiam wszystkie elementy i bardzo mnie to cieszy - stwierdził polski zawodnik cytowany przez oficjalną stronę Polskiego Związku Narciarskiego.

Pierwsze zawody odbędą się 25 listopada w Kuusamo. Stefan Horngacher na ponad miesiąc przed inauguracją nowego sezonu ogłosił skład polskiej drużyny na pierwsze konkursy w Kuusamo. Według Piotra Żyła taka sytuacja pozwala na spokojnie przygotowania.

- Myślę, że gdy trener wybierał skład, to patrzył na całokształt, na trening motoryczny, dyspozycję na skoczni i na cotygodniowe testy, czy idą one w dobrą stronę. Na pewno dzięki temu, że skład został podany tak wcześnie, przygotowania do sezonu są spokojniejsze. Można się skupić na treningu, a nie na tym, by podczas tego treningu rywalizować i walczyć o miejsce na Puchar Świata. To duży plus, mentalny większy spokój - przyznał.

Do Kuusamo oprócz Piotra Żyły polecą Maciej Kot, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Stefan Hula oraz Aleksander Zniszczoł.
Źródło: pzn.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!