betclic

Pique: Guardiola ma zupełnie inny styl niż Ferguson

Ostatnia aktualizacja: 05/04/16 08:13, Komentarzy: 1

0
1
Fot. Kostas Koutsaftikis / Shutterstock.com

Angielskie media coraz więcej miejsca poświęcają Josepowi Guardioli, który od nowego sezonu poprowadzi Manchester City. O porównanie 45-letniego szkoleniowca i Aleksa Fergusona poproszono Gerarda Pique. 

Hiszpański obrońca pracował z oboma świetnymi szkoleniowcami. Warsztat Fergusona poznał w latach 2004-2008, gdy był piłkarzem Manchesteru United. Z Guardiolą spotkał się, gdy ten akurat debiutował w roli trenera Barcelony.

- Kiedy grałem w Manchesterze United, to Ferguson miał już ponad 20-letni staż na stanowisku menedżera klubu. Treningi prowadził Carlos Queiroz, a Ferguson kontrolował wszystko z boku. Był jak ojciec chrzestny - mówi Pique.

- Guardiola ma zupełnie inny styl. Gdy objął Barcelonę, to był jeszcze bardzo młody. Debiutował wtedy w roli trenera pierwszej drużyny. Bardzo intensywnie przeżywał każdy trening. Obaj, i Guardiola, i Ferguson, są fantastyczni - podsumował piłkarz Barcelony.
Źródło: Goal.com
Dodaj komentarz
Senior
OdegaardKing
Zarejestrowany od: 451 dni
Ilość komentarzy: 625
Oceny: +3168
Kibicuje:
Manchester United Newcastle United Manchester City Leicester City FC Bayern Monachium AC Milan Juventus Turyn Norwegia Legia Warszawa Lech Poznań
05.04.2016 / 10:42:59
Co nie wejdziesz na meczyki to Pique to Pique tamto. Gdyby jeszcze coś mądrego mówił ale on powinien mieć zakaz udzielania się w mediach. A co do artykułu to faktycznie mają inny styl. Ferguson zbudował drużynę i utrzymywał ją na najwyższym poziomie przez lata. Guardiola zawsze idzie na gotowe a jak już zepsuje drużynę to mówi, ze szuka nowych wyzwań i tylko jego chciwe oczka patrzą, który klub w danej lidze jest najstabilniejszy. Ot sekret geniuszu Guardioli