Piszczek rezerwowym, zwycięstwo Borussii Dortmund

Fingerhut/Shutterstock
Borussia Moenchengladbach przegrała z Borussią Dortmund 2:3 w meczu 30. kolejki niemieckiej ekstraklasy.

Pierwszą bramkę dla dortmundczyków zdobył Marco Reus, który w 10. minucie zamienił rzut karny na gole. Kolejne trafienie dla gości zapisał na swoje konto Pierre-Emerick Aubameyang, wykorzystując podanie Ousmane Dembele i pokonując golkipera rywali w 59. minucie.

Gola na wagę wygranej "czarno-żółtych" strzelił natomiast Raphael Guerreiro w 87. minucie.

Dla gospodarzy strzelił Lars Stindl w 43. minucie oraz Marcel Schmelzer. 29-letni obrońca niedługo po rozpoczęciu drugiej części rywalizacji zanotował bramkę samobójczą.

Całe spotkanie na ławce rezerwowych gości przesiedział Łukasz Piszczek.

Drużyna Thomasa Tuchela zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli i ma na koncie 56 punktów. Popularne "Źrebaki" plasują się z kolei na dziesiątej pozycji.

* * * * * *
Borussia Moenchengladbach - Borussia Dortmund 2:3 (1;1)
Bramki: Stindl 43, Schmelzer 48-samobójcza - Reus 10-karny, Aubameyang 59, Guerreiro 87.