Piszczek: Znowu włączamy się do walki o mistrzostwo

Ostatnia aktualizacja: 20/11/16 17:43, Komentarzy: 7

0
7

Borussia Dortmund pokonała wczoraj Bayern Monachium 1:0. Łukasz Piszczek stwierdził, że ten wynik to sygnał, że BVB nie rezygnuje z walki o tytuł mistrzowski.

Jedyną bramkę w hicie Bundesligi zdobył Pierre-Emerick Aubameyang w 11 minucie. Całe zawody rozegrał Łukasz Piszczek i zaprezentował się z naprawdę dobrej strony. Reprezentant Polski uważa, że zwycięstwo mogło być jeszcze okazalsze.

- W pierwszej połowie radziliśmy sobie bardzo dobrze, w drugiej były ciężkie momenty, ale to przetrzymaliśmy. Aubameyang miał sytuację na 2:0. Szkoda, że jej nie wykorzystał, ale jednobramkowe zwycięstwo też smakuje wyśmienicie - powiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Polski obrońca stwierdził również, że dzięki temu zwycięstwu klub z Dortmundu ponownie włączył się do walki o wygranie ligi. BVB plasuje się w tej chwili na trzecim miejscu - 21 "oczek" na koncie - do drugiego Bayernu traci trzy punkty, a siedem do lidera, RB Lipsk.

- Znów włączamy się do walki o mistrzostwo Niemiec. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wreszcie wygraliśmy z Bayernem i walczymy o najwyższe cele - dodał Łukasz Piszczek.
Źródło: Przegląd Sportowy