betclic

Platini: Jestem najlepszym kandydatem

Ostatnia aktualizacja: 29/10/15 11:47, Komentarzy: 0

0
0
Fot. thelefty / Shutterstock.com

Michel Platini uważa, że jest najlepszym kandydatem na nowego prezydenta FIFA. 

Francuz jeszcze niedawno był zdecydowanym faworytem do przejęcia schedy po Seppie Blatterze, ale jego sytuacja skomplikowała się po zawieszeniu przez Komisję Etyczną FIFA. Z tego powodu Platini nie może prowadzić kampanii wyborczej. Jeśli zawieszenie obejmie również termin wyborów, to obecny prezydent UEFA nie będzie mógł w nich wystartować.

Decyzja Komisji Etycznej FIFA była spowodowana niejasnościami związanymi z otrzymaniem oo światowej federacji 2 milionów franków szwajcarskich. 

- Żaden z tych zarzutów na ma potwierdzenia w dowodach. To jest zapłata za czteroletnie doradztwo. FIFA była mi to winna. Zapracowałem na to. Nie rozumiem zatem powodu mojego zawieszenia. Będę się bronić we wszystkich możliwych instytucjach - mówi Platini.

- Nie chcę być nieskromnym, ale to ja najlepiej nadaję się do tego, by zająć miejsce Blattera. To ja jestem najlepszym kandydatem na prezydenta FIFA - twierdzi obecny szef UEFA.

Wybory na prezydenta FIFA w lutym to efekt afery korupcyjnej, w wyniku której ze stanowiska ustąpił Blatter. Działacze z całego świata nowego prezydenta wskażą 26 lutego 2016 roku.
Źródło: interia.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!