betclic

Platini: za dużo gwiazd w jednym klubie

Ostatnia aktualizacja: 19/07/15 13:04, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Елена Рыбакова, wikipedia

Prezydent UEFA w wywiadzie dla magazynu "World Soccer" wypowiedział się na temat rynku piłkarskiego, krytykując obecną sytuację, w której czołowe drużyny skupiają większość topowych piłkarzy.

- W przyszłości powinniśmy ograniczać możliwość zatrudniania wielu gwiazd przez jeden zespół. Jeśli wszyscy najlepsi są w tym samym klubie, nie jest to dobre dla futbolu - ocenił Francuz.

- W tym momencie mamy parę drużyn z wielkimi pieniędzmi, które mogą zatrudnić każdego. Musimy zacząć myśleć o futbolu w Europie nie tylko przez pryzmat dwóch-trzech klubów - dodał.

Platini oznajmił, że wykorzysta spotkanie z szefem Komisji Europejskiej, Jean-Calude'm Junckerem, na omówienie, jak zmienić reguły dotyczące obecności wychowanków w składzie poszczególnych ekip. Platini chciałby zwiększenia ich liczby.

Ewentualne regulacje tej kwestii mogą mieć jednak nieoczekiwany wpływ na rynek transferowy. Podobne rozwiązania stosuje się w lidze angielskiej i są one obwiniane za przeszacowane kwoty za rodzimych zawodników. Przykładem niedawne przejście Raheema Sterlinga za szokującą wielu sumę 49 mln funtów.


Źródło: http://news.yahoo.com/
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!