betclic

Plizga rozegrał 200 meczów w ekstraklasie

Ostatnia aktualizacja: 20/10/15 14:33, Komentarzy: 0

0
0
Fot. ASInfo

W niedzielnym meczu z Wisłą Kraków Dawid Plizga doczekał się jubileuszu. Rozegrał dwusetne spotkanie w ekstraklasie - informuje oficjalna strona beniaminka.

- Cieszę się, że doczekałem takiej chwili. Może nastąpiłaby szybciej gdyby nie kontuzje – mówił zadowolony piłkarz.

Obecny zawodnik Termaliki Bruk-Betu w najwyższej klasie rozgrywkowej zadebiutował 3 maja 2004 roku w barwach GKS-u Katowice. Stało się to, podczas zakończonego bezbramkowym remisem, meczu z Górnikiem Polkowice. Ówczesny dziewiętnastolatek mógł stać się jego bohaterem. – Wszedłem na ostatnie pięć minut. Gdyby inne korki, to miałbym okazję stworzyć groźną sytuację. Poślizgnąłem się i nic z tego nie wyszło – wspomina w rozmowie z oficjalną witryną Słoników.

Na pierwszą bramkę w ekstraklasie Plizga nie czekał długo. Strzelił ją, jako piłkarz GKS-u, w derbach z Górnikiem Zabrze. Dla niego był to trzeci mecz na tym poziomie rozgrywkowym.

Z 200 meczów, które rozegrał zawodnik, nie chce żadnego wyróżniać. – Trudno mi wskazać najlepsze czy najgorsze. Może kiedyś dokonam takiego bilansu. Na murawie w tym czasie spotykałem się z wymagającymi zespołami, ale też twardymi i nieustępliwymi zawodnikami. Takim był m.in. Maciej Sadlok z krakowskiej Wisły. Okazał się bardzo nieprzyjemnym przeciwnikiem od strony sportowej – ocenia.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!