Podwójnie osłabiony AC Milan wygrał w Bolonii

Fabrizio Andrea Bertani/Shutterstock
Bologna FC przegrała u siebie z AC Milan 0:1 (0:0) w zaległym spotkaniu 18. kolejki włoskiej Serie A.

Na Stadio Renato Dall'Ara goście z Lombardii w trakcie zawodów stracili dwóch piłkarzy, po tym jak czerwone kartki otrzymali jeszcze w pierwszej połowie Gabriel Paletta i po zmianie stron Juraj Kucka, ale podopieczni Roberto Donadoniego nie potrafili zaskoczyć świetnie dysponowanego Gianluigiego Donnarummę.

"Rossoneri" grając w podwójnym osłabieniu stwarzali nawet groźniejsze akcje, ale najpierw doskonałą sytuację zmarnował Chorwat Mario Pasalić, a niespełna minutę później dośrodkowanie z rzutu rożnego Kolumbijczyka Cristiana Zapaty wylądowało na poprzeczce.

Siedmiokrotni triumfatorzy Klubowego Pucharu Europy dopięli jednak swego minutę przed końcem, kiedy to Pasalić zrehabilitował się za swoją wcześniejszą okazję i po znakomitej indywidualnej szarży Gerarda Deulofeu wpakował z bliska piłkę do siatki.

Podopieczni Vincenzo Montelli dzięki dwunastej wygranej w sezonie umocnili się na siódmym miejscu w tabeli. Siedmiokrotni mistrzowie Włoch doznali natomiast drugiej z rzędu, a zarazem dziesiątej w bieżących rozgrywkach porażki i pozostali na czternastej pozycji w klasyfikacji.