Podział punktów w meczu Bayeru z Schalke 04

H005, wikipedia
Bayer Leverkusen zremisował przed własną publicznością z Schalke Gelsenkirchen 1:1 (0:0) w meczu 14. kolejki Bundesligi. W barwach gospodarzy do 69. minuty grał Sebastian Boenisch.

Kibice zgromadzeni na BayArena na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 50. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Eric-Maxim Choupo-Moting, któremu asystował Leon Goretzka.

Gospodarze dążyli do wyrównania i udało im się to dopiero w końcówce rywalizacji. Po zagraniu Javiera Hernandeza odbitą piłkę do własnej siatki skierował Sascha Riether.

Bayer zajmuje aktualnie szóste miejsce w tabeli Bundesligi. Podopieczni Rogera Schmidta mają na swoim koncie 21 punktów. Dokładnie tyle sam "oczek" wywalczyli do tej pory piłkarze Schalke, którzy z gorszym bilansem bramkowym znajdują się na ósmej pozycji.

W innym spotkaniu 14. kolejki Bundesligi FC Augsburg bezbramkowo zremisował na własnym stadionie z VfL Wolfsburg. Warto odnotować, że "Wilki" kończyły mecz w osłabieniu, ponieważ w 85. minucie czerwoną kartką ukarany został Dante.