Podział punktów w meczu beniaminków

Kukxo91, wikipedia
Deportivo Alaves Vitoria zremisowało u siebie z CD Leganes 2:2 w trzecim sobotnim spotkaniu 19. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Estadio de Mendizorroza prowadzenie gospodarzom zapewnił sprytnym strzałem pod poprzeczkę w krótki róg Victor Laguardia. Wyrównał tuż przed przerwą precyzyjnym płaskim uderzeniem przy słupku Miguel Guerrero.

Sześć minut po zmianie stron skutecznym strzałem głową popisał się Edgar Mendez i miejscowi znów byli bliżej sukcesu. Sześć minut przed końcem wyrównał jednak w podobny sposób Pablo Insua.

Beniaminek z Kraju Basków po tym spotkaniu pozostał na dwunastym miejscu w tabeli, natomiast beniaminek z Kastylii z pięcioma punktami mniej jest na szesnastej lokacie.